Вузлова лялька (мотанка)

Цей розділ майстерні присвячений лялькам-мотанкам – українським народним лялечкам.

Мотанка виконується виключно шляхом намотування, не має обличчя і несе в собі тепло людських рук, любов і турботу, з якою створена. Замість рис обличчя у мотанки виплетений з різнокольорових ниток хрестик, у якому горизонтальна лінія символізує жіночий початок, вертикальна – чоловічий, а разом – продовження роду, знак об`єднання землі і води, чотири пори року, чотири сторони світу…

Ляльки-мотанки створються з певними цілями і наділені різними символічними значеннями.  Усі елементи одягу мотанки є символічними: спідниця уособлює землю; сорочка — три часи: минулий, теперішній і майбутній; головний убір — очіпок, стрічка чи хустка — зв’язок із небом…

Деякі з представлених лялечок-оберегів мають свої маленькі секрети – ароматичні особливості (кожна лялечка наповнена духмяними травами).

поділитися

0
Опубліковано у Мотанка з травами | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

5 коментарів до Вузлова лялька (мотанка)

 1. Олена коментує:

  вибачте, я побачила розміри ляльок, тому запитання не актуальне. чи є (чи можна замовити) першу ляльку з трьох трипільских? яка різниця в тих ляльках? я хочу замовити саме трипільську й не можу вибрати. порадьте, за яким принципом вибирати?

  • С в і т а н а коментує:

   Лялечку можна замовити. Трипільські лялечки є в наявності. За розміром вони всі три однакові, а різниця видима. Взагалі вибирати лялечку завжди потрібно за простим принципом – яка Вам до душі :) Більше довіряйте своїм відчуттям, своїй інтуіції. )

 2. Олена коментує:

  скажіть, будь-ласка. якого розміру ляльки?

 3. Наталі коментує:

  скажіть як робити ці хрести на голові?

  • С в і т а н а коментує:

   Наталі, як мотається хрестик на обличчі ляльки-мотанки описано та показано у майстер-класі ТУТ

Напишіть відгук