Руни Футарка (Fehu-Wunjo) І атт

Руни – це одна з самих древніх систем пізнання світу зовнішнього і світу внутрішнього; це магічний інструмент
за допомогою якого людина може проявляти свій намір
заглядаючи всередину себе, в минуле і майбутнє.
Першими (з відомих) почали використовувати перелік знаків свого сакрального алфавіту, як засобу магії, етруски в І тис. до н.е. Згодом ця практика відродилася в Північній Європі, де талісманом стали вважати запис знаків Футарка. Руни стали основним магічним алфавітом.

 

Сфери застосування магії рун:

* Перебудова долі, коли потрібен конкретний матеріальний результат;

* Робота з іншими, в основному примус, приворот.

* Робота з собою. Духовний розвиток людини. Також застосовується для інших людей, якщо ви робите для них амулети;

* Лікування і цілительство, життя і смерть;

* Робота з природними силами. Робота зі стихіями;

* Застосування тієї або іншої руни для проведення ритуалів і магічних операцій.

 

Перший АТТ:

Fehu (Гроші, худоба). Феху – це таїнство золота, багатства і володіння ним. Ця руна існує у вигляді екосистеми енергії та сили. Потужність її зростає за допомогою циркуляції; трансформуючись в різні форми. Але використовувати потужність цього знаку варто мудро, бо порожня втрата енергії веде до спустошення людини. Варто відмітити, що Феху сама по собі не даремно означає худобу, вона по праву знаходиться на першому місці і є першоматерією, що зберігає в собі величезний енергетичний потенціал.

Руна Феху, як вже згадувалося раніше, відноситься виключно до світу матеріального, тому безглуздо її використовувати для духовних сфер, які є тоншими. Феху – це мобільна енергія і, багатство, яке ми здобуваємо, знаходиться у владі цієї руни повністю. Феху може використовуватися таким чином:

* Підвищення матеріального рівня. Допомагає уникнути обманів, вирішує майнові суперечки, застосовується при торгівлі (як продавцеві, так і покупцеві). Руна відповідає за гроші повністю і служить символом багатства і процвітання. Сама грошей не принесе, доведеться побігати і попрацювати, але контролювати процес заробітку буде;

* В цьому класі руна застосовуватися не може, хіба тільки в приворотних формулах вона означатиме багатство і різноманітність почуттів між партнерами.

* Знову ж таки, не використовується через те, що відноситься до рун матеріального плану, але може напевно означати багатство особистого духовного досвіду;

* В цілительстві руна Феху має багато застосувань. Амулет з однією тільки руною Феху допомагає магові направляти свої сили на створення лікувального (будь-кому) закляття. Також у складі амулетів для лікування або надання життєвих сил служить як знак зняття втоми і стресу. Дає хороше самопочуття;

‎* В цьому плані не використовується.

*Концентрує енергію об’єкту в потрібне русло, застосовується при накладенні закляття.

 

Uruz (Дикий бик). Дика, не приручена сила формоутворення, воля до становлення. Сила Уруз є самою життєвою силою. Вона подібна до дикого бика і, на шляху цієї сили краще не стояти – змете зовсім. Цей принцип означає сиру енергію, яка до пори знаходиться в сплячому стані і готова у будь-який момент вирватися на свободу, наповнюючи усе і уся собою. Уруз це воля до становлення, воля, без якої жодна жива істота не може розвиватися. Якщо ця сила відсутня – усе живе починає повільно помирати.

Уруз – невгамовна життєва сила. Сила вольового становлення. Ця руна відноситься як до фізичного плану, так і до плану духовного і магічного. Звичайно, основна функція Уруз – це лікування і любовна магія. Сфери дії руни :

* В матеріальному плані руна Уруз сприяє особистій удачі власника. Організація якого-небудь великого процесу, підготовка сил для нього, мобілізація людей, ресурсів. Збирає хаотичні течії в єдине. Об’єднання чого-небудь. Руйнування ситуації для побудови нової. Правда, руйнування це і побудова нового будуть непідконтрольні людині. Потурбуйтеся про власний захист.

* Забезпечує дружній або любовний зв’язок, гармонізує стосунки, забезпечує симпатію між партнерами. Взагалі, наповнює всякі взаємини силою. Там де присутня потужність Уруз – стосунки не зубожіють.

* Дає можливість самопізнання, відкриття внутрішніх резервів;

* Підвищення імунітету, надання життєвих сил, відкриття внутрішніх резервів, сприятлива для спорту і фізичної роботи. Хороша у поєднанні з Совило – дає хороший лікувальний ефект.

* Означає саму природну Силу.

* Формування подій вольовим зусиллям. Здатність пробиватися в інші світи. Уруз – це Потужність. Потужність підкоряється завжди Силі мага.

 

Thurisaz (Турс). Символ дії як такої. Інстинктивне бажання, позбавлене самоусвідомлення. Ця руна належить Турсам – велетням, ворогам асів, але також вона належить і Тору – богові-громовержцеві. Руна Турісаз сполучає дві протилежні сили (потенційні) і проявляє їх в кінетичній силі, яка прямує виключно по прямій лінії, подібно до снаряда, випущеного з гармати. Це потужний захисний знак, знак агресивного захисту. Його добре використовувати в техніці покарання кривдника. Також Турісаз – є фалічний символ. Саме, що Турісаз означає саме чоловічу сексуальність, чоловічу еротичну Силу. Вона ж здатна надавати эрилю певну привабливість (сексапільність – як би зараз сказали). Турісаз також допомагає контролювати події і концентрувати зусилля в потрібному напрямі. Є однією з приворотних рун.

Руна Турісаз означає з одного боку Турса – древнього велетня, раса якого з’явилася ще задовго до богів. Це первісна сила дії, позбавлена усвідомлення. Спектр дії руни досить таки широкий від матеріального до магічного планів. Єдине, що слід сказати – з цією руною потрібно бути обережніше:

* Організація, дисципліна. Руна дає можливість прямо йти до поставленої мети, впливаючи на обставини так, щоб вони складалися сприятливо для об’єкту. Дає незалежність об’єкту;

* Застосовується в любовній магії для невеликого поштовху подій, внесення різноманітності в любовне життя. Руна чисто чоловічої сексуальної сили, за допомогою якої чоловік може впливати на бажання жінки, притягуючи її до себе. Дає сексуальну привабливість для чоловіка;

* Добре сприяє розумовому процесу, допомагає побачити картину подій цілком, дуже хороша при медитаціях;

* Не використовується;

* Не використовується;

* Захист від пристріту, припинення ворожих чужих впливів. Зброя знищення і відплати. Незалежність при спілкуванні з людьми.

 

Ansuz (Ас, Послання). Ця руна відноситься до богів Асгарда в цілому і, до Одину зокрема. Руна магічного натхнення. Ансуз означає природжену магічну силу, основа якої екстатичний стан. Ця руна – знак магії як такої і знак магічної мови. Руна скальдів, що п’ють Одрерир – Мед Поезії. Ансуз також забезпечує зв’язок між свідомістю людини і богами Асгарда (Svarga). Це сила, виражена за допомогою натхненного стану розуму.

Ансуз означає все те, що пов’язано з магією Одина, магією мови і натхненним словом. Дуже корисна для проведення переговорів або складання іспитів :

* Для отримання якої-небудь інформації, поради, вістей і ін. Сприятлива при будь-яких випробуваннях (особливо розумових), тобто складання іспитів або проведення переговорів;

* Для телепатії, обміну думками. Встановлює телепатичний зв’язок між партнерами. Служить для усунення недомовок і зміцнення взаєморозуміння;

* Сприяє істинній творчості, а також навчанню, розвиває пам’ять. Допомагає при ухваленні якого-небудь рішення;

* Перешкоджає розвитку недоумства, лікує душевні хвороби;

* Для спілкування з природними духами;

* Руна гальдора, корисна також при пророцтвах. Накопичення активної магічної енергії. Допомагає початкуючому магові концентрувати свої сили для проведення закляття.

 

Raidho (Дорога, поїздка). Руна космічного порядку, руна Шляху. Райдо управляє організаціями і структурами. Коли відбувається порушення природного світопорядку, то сила цього знаку покликана для відновлення рівноваги – іноді це відбувається насильницьким шляхом. Сила Райдо – суть закон зворотного зв’язку між явищами, а також колісниця розуму. За допомогою її здійснюються усі подорожі духу.

Райдо – руна Шляху і руна дороги. Вона торкається усіх сфер, де треба пройти шлях, або ж відправитися у фізичну подорож, в останньому випадку вона служить – захисним бар’єром, що оберігає мандрівника:

* Для усунень перешкод, і забезпечення нормального ходу процесу. Зміна існуючого стану речей. Захист під час подорожі. Для досягнення справедливості може застосовуватися при судових тяжбах;

* В любовній сфері або у сфері партнерства може допомогти знайти стежину до свого партнера, хороша для встановлення взаєморозуміння. Людям це так необхідно;

* Допомагає в медитативних подорожах, подорожах в інший світ або при духовному розвитку;

* Не використовується;

* Не використовується;

* Управління Силою. Завдання напряму руху цієї Сили, її концентрація навколо мети.

 

Kenaz (Смолоскип, виразка). Руна, що означає творчі здібності, або здатність надавати форми задуманому. Символом цього знаку є керований вогонь (поняття Смолоскип). Ця руна означає не лише факел, але і вогнище будинку, вогонь ковальні або вівтаря. Що стосується людини, то Кеназ означає харизматичну особу. Друга руна, що дозволяє управляти Силою для втілення задуманого. Сприяє творчому натхненню. Руна технологій – тобто протегує ученим ремісникам і магам. Також руну Кано можна використовувати в привороті і сексуальній магії. Збирає силу мага і утілює її через закляття. Взагалі знак Втілення наміру.

Кеназ руна вогню, є руною втілення або руною розкриття. Сприяє творчому процесу і втіленню задуманого. Ця руна в магічному плані разом з Райдо, Феху і Эваз незамінний інструмент для управління магічними потоками :

* Розкриває людину в ситуації, допомагає людині проявити себе;

* Спілкування між людьми. Руна любові і особливо сексу, дає збільшення сексуального бажання;

* Дає осяяння, ідею, натхнення. Допомагає людині виявити себе. Руна творчості;

* Лікування імпотенції. Поліпшення стану хворого, надання тонусу. Лікування психічних розладів;

* Руна вогню, вогняної стихії;

* Для отримання додаткової сили, для закляття, що творить. Управління магічним потоком.

 

Gebo (Дар). Дар, удача. Об’єднує дві протилежності. Це принцип обміну енергіями між двома рівнозначними об’єктами. Цей обмін відбувається як і у світі людей, так і у світі богів, встановлюючи тим самим міцні зв’язки між богами і людьми. Тому її добре використовувати для зміцнення взаємин. Взагалі все те, що стосується сфери партнерства – це зона дії Гебо. Також цей знак сприяє особистій удачі (одна із складових HAMINGJA – удачі). Добре використовувати для зміцнення магічної сили і її накопичення.

Гебо дослівно перекладається як “Дар”. У контексті рунічної магії Гебо є дуже потужна руна для отримання удачі, і отримання партнерства. Єдине, що потрібно пам’ятати – Гебо вимагає від обдаровуваного бути щедрим. Поділися своєю удачею з іншими. При встановленні партнерських стосунків Гебо встановлює рівноважні стосунки, де партнери не можуть пригнічувати один одного. І якщо один з них не готовий до такого роду стосунків, то усі зусилля Гебо можуть пройти даремно:

* Зближення людей, любовні стосунки, хороше партнерство. Також, Гебо здатна робити людину удачливою в тих областях, в яких він хоче себе спробувати.

* Основна руна любовної магії, допомагає при чесних переговорах, гармонізація стосунків. Встановлення рівноважного партнерства;

* Допомагає підтримувати гармонію людини з собою і зі світом;

* Досягнення контакту з попередніми втіленнями;

* Досягнення єдності з природою;

* Збільшення магічної сили і здібностей.

 

Wunjo (Радість). Вунйо – суть гармонізація усіх елементів системи. Вона синтезує абсолютно нове, відмінне від попереднього, об’єднуючи два загальні елементи (схожих між собою) і, направляючи їх силу на досягнення загальної мети.

Цей знак означає радість від усвідомлення того, що мета поруч і залишилося зібрати тільки плоди. Світло руни Вунйо дуже м’яке, ще ніжніше чим у Кеназ. Людина, яка потрапила під світло цієї руни – стає ніби в центрі і йому підвладні усі нитки буття (якщо боги, звичайно дозволять).

Вунйо – руна радості і завершеності. Добре використовувати для встановлення позитивного психологічного клімату в колективі, дружньої атмосфери в сім’ї:

* Забезпечує хорошу, невимушену обстановку, розряджає вибухонебезпечні ситуації. Можна використовувати, коли очікується дуже добрий результат в діяльності.

* Дружба, партнерство товариство. У любовній магії утілює принцип: “Жили вони довго і ЩАСЛИВО”;

* Для творчості, втілення людини зовні. Просування по духовному шляху. Дозволяє знайти центральну позицію, коли усі події, що творяться, видно як на долоні

* Для поліпшення психологічного стану людини. Руна психологів і психоаналітиків;

* Руна повітря, повітряної стихії;

* В ритуалах – руна щасливого завершення наміченого, основна руна складання талісманів, руна вдалого проходження будь-якого присвячення.

5 коментарів до Руни Футарка (Fehu-Wunjo) І атт

 1. Елена коментує:

  Спасибо Вам за интересный сайт и такие важные знания, которые просто необходимо вспомнить! Высылаете ли Вы свои работы в Россию, и как их заказать? Спасибо.

  • С в і т а н а коментує:

   Спасибо Вам за правильные слова :) Все верно, нам нужно именно “вспомнить”. Вспомнить традиции, ремесла, обычаи насколько это возможно. Без них не возродиться духовность.

   В Россию высылаю время от времени руны. Да и куколки нередко путешествуют в разные уголки России.

  • С в і т а н а коментує:

   ПС. Как заказать работы я отвечу Вам на Ваш e-mail

 2. ElviraUmnica коментує:

  Спасибо Вам,очень полезная и интересная в своем роде информация.Эот нужно знать всем…

  • Світана коментує:

   Дякую Вам за Ваш відгук)) Я теж вважаю, що знання рун нікому не завадить, а багатьом ще й стане у нагоді  ))

Напишіть відгук