Руни Футарка (Tiwaz-Othala) ІІІ атт

Руни – це магічна система, що особливо поширилася на території скандинавських і прибалтійських країн в дохристиянський період часу. Знали і користувалися рунами і в слов’янських племенах Древньої Русі. Значення рун для культури того часу було величезним. Їх використовували для пророцтв і магічних ритуалів, воїни наносили їх на свої щити, мореплавці зображували на судах ці знаки. Виготовлені у вигляді талісманів руни допомагали виліковувати хвороби, служили запорукою здоров’я.

 

Сфери застосування рун:

* Перебудова долі, коли потрібен конкретний матеріальний результат;

* Робота з іншими, в основному примус, приворот.

* Робота з собою. Духовний розвиток людини. Також застосовується для інших людей, якщо ви робите для них амулети;

* Лікування і цілительство, життя і смерть;

* Робота з природними силами. Робота зі стихіями;

* Застосування тієї або іншої руни для проведення ритуалів і магічних операцій

 

Третій АТТ:

Tiwaz (Тюр). Руна перемоги. Уособлення бога Тюра. Цей знак втілює принцип жертовності. Коли Аси вирішили скути вовка Фенрира путами Глейпнир, то бог Тюр запропонував свою руку вовкові. Тюр вклав свою руку в пащу вовкові, а коли вовк зрозумів, що йому не вирватися з цих пут – відкусив руку Тюру. Власне, цей уривок з міфів скандинавів показує, що для досягнення перемоги потрібно жертвувати. Воїни для досягнення перемоги жертвують своїм здоров’ям і іноді життям. Також Тюр представляє собою Світовий Лад. Тюр – є втілення закону в будь-якому зі світів Дерева Іггдрасиль. Тейваз – руна перемоги, котра дістається шляхом жертви. Воїнові, Тейваз це руна во-їнська, слід жертвувати усім, що у нього є, тільки в цьому випадку він досягне перемоги і слави, що йде услід за нею:

* Для відстоювання справедливості. Для перемоги в якому-небудь змаганні (справедливої перемоги).

* Пошук захисника, покровителя. У приворотних і інших любовних формулах руна Тейваз є позначення чоловіка.

* Для надання мужності, сили, упевненості в собі, воля. Відкриває людині положення його у світі.

* Зцілення травм, опіків, та ін.

* Не використовується.

* В магії Тейваз застосовується у складі в’язаних рун для посилення самої рунічної формули.

 

Berkano (Береза).Руна зростання. Дослівно перекладається як Береза. Цей знак символізує не лише Березу, виходячи з його форми – можна угледіти жіночі груди. Саме, що жіночі груди символізують Матір. Це Велика Мати – Богиня, що втілювала собою всі стадії людського життя (від народження до смерті). Беркано – суть захист, подібний до того як матір захищає своє дитя, так і Беркано заховує те, що призначено рости і розвиватися. Вона укриває те, що росте, даючи захист і підтримку. Принцип Беркано – це дбайлива, ніжна жінка, жінка-мати. І якщо Тейваз втілює саме чоловіка-воїна те Беркано – є любляча і ніжна жінка, хоча деякі ворожильні практики стверджують, що вона ж може бути і розпусною жінкою. Беркано відноситься також до розряду повивальних рун, що допомагають при вагітності та при пологах :

* Для постійної охорони будь-чого, природна опіка нового починання.

* Руна виховання.

* Допомагає в духовній трансформації приховуючи саму трансформацію і оберігаючи людину від негативних дій в цей період.

* Зцілення інфекційних захворювань, видалення чужорідних об’єктів, зняття тютюнової алкогольної або нікотинової ломки. Допомога породіллі. Зцілення нав’язливих ідей, параної.

* Руна рослинного світу, також як і руна Ейваз.

* Магічний щит. Своєрідна шапка-невидимка. Відає всим потаємним, скарбами, приховує процеси трансформації або проведення магічного ритуалу.

 

Ehwaz (Кінь). Руна, що означає взаємовигідні стосунки між будь-якими двома системами. В давнину, та і зараз це добре простежується. За старих часів людина без коня не могла обійтися, зараз же людина прагне купити собі “залізного коня”. Для того, хто практикує рунічне вчення, цей знак – є транспортний засіб в його духовному просуванні. Эваз є також знаком великої вірності і законного шлюбу між чоловіком (Тюром) і жінкою (Березою). Це справедливість у відносинах між членами сім’ї або іншого колективу. Еваз – уособлення коня Одіна Слейпнира. Це принцип природного руху духу. Тому ця руна використовується в Духовних подорожах. Корисна вона також, якщо немає ніякого руху і потрібно зрушити процес з мертвого місця. Потрібно пам’ятати, що Еваз – є символ гармонійного, рівного співіснування двох протилежностей :

* Для трансформації ситуації, зрушення справ з мертвого місця.

* Забезпечує нормальне спілкування з друзями/улюбленими. Ефективна для відновлення своїх прав. Для створення рівноправної сім’ї.

* Допомагає в медитаціях, в подорожі в інші світи, тобто в т.з. подорожах шаманів. Руна духовного розвитку і розвитку своїх магічних представлень

* Зцілення іпохондрії, алкоголізму. Зцілення хронічних захворювань

* Направляє енергію в потрібне русло, переносить дію закляття на інший об’єкт.

 

Mannaz (Людина). Людина. Маназ – руна людини, але не людини у фізичному сенсі тільки, а людини як структури божественної свідомості. Руна особи. Виходячи з форми, можна припустити, що людина схилилася в глибокому уклоні, як би віддаючи себе в служіння чому-небудь. Людина, звикла працювати на благо колективу або сім’ї. Маназ – це гармонійне поєднання пам’яті і розуму, це людина, що набула цілісності і що усвідомлює самого себе. Маназ – це людина в загальному випадку. Руна людини, як єдиного психофізичного комплексу. Тобто яким ви собі уявляєте людину, викреслюючи руну Маназ, таким він і буде позначений в цій руні. Маназ являється також одній з повивальних рун і допомагає в справах, пов’язаних з народженням чого-небудь нового. Для посилення своїх розумових, а краще сказати – інтелектуальних здібностей Маназ підійде якнайкраще у поєднанні з Ансуз:

* Надає людині більший контроль над ситуацією роль лідера, найбільш компетентної людини.

* Усуває протиріччя між людьми, сприяє згуртованості колективу. Допомагає добитися – сприяє народження дитини.

* Виводить на новий ступінь мудрості, розсудливості, зміцнює дух. Дає повне усвідомлення істинності і помилковості усього.

* Може використовуватися при лікуванні розумових розладів.

* Не використовується.

* Універсальний сигнификатор – дозволяє ідентифікувати кого завгодно. Встановлення уз з людиною. Виводить на новий рівень магічні здібності людини, символізує духовне зростання, присвячення. Зняття вантажу минулого.

 

Laguz (Вода). Руна води. Означає потік або течія річки. Вода є символ життєвості і інтуїції. Водоспад дуже сильно характеризує динаміку цієї руни. Цей водоспад йде з підсвідомості (того, що глибоко приховано) у свідомість, пробиваючи чіткий і стійкий канал. Тому Лагуз завжди вважалася на магічному рівні руною окультних сил. На світському рівні вона завжди означала рух животворних сил і означала жінку – пристрасну жінку. Сила цього знаку є Сила, що веде, вона м’яка і ненаполеглива. І там де є перешкода, вона не пертиме напролом, вона обійде цю перешкоду, або ж проточить шлях, якщо перешкода величезна по своїх розмірах. Лагуз – руна жіноча Ця руна є шлях від підсвідомості до свідомості. Використовується для формування нового потоку подій і для управління будь-яким потоком. Добре використовувати руну Лагуз в любовних формулах або у формулах на посилення інтуїтивних здібностей :

* Забезпечує таємне, приховане управління ситуацією, управління випадковостями, удачею. Дозволяє формувати подієвий потік або ж управляти подібним потоком. За допомогою Лагуз можна спробувати розширити цей потік.

* Сприяє укладенню шлюбу, приворотна руна (для жінок). Дозволяє знайти ключ до людини, вдало вести з нею переговори. Усуває сварки між партнерами.

* Розвиває інтуїцію, передчуття. Дозволяє управляти сновидіннями.

* Мабуть, її можна використовувати для лікування чисто жіночих захворювань. Також, руна Лагуз вважається руною психологів.

* Руна води, водна стихія

* Використовується також для того, щоб дії мага були неочевидні, таємниці. Маскує магічні дії.

 

Ingwaz (Інг, родючість). Руна, що втілює сили бога Фрейра. Руна обміну енергіями, що ведуть до трансформації. Управляє обрядами і закляттям. У руні Інгваз приховано таїнство перетворюючих процесів за принципом: відібрали – перетворили – повернули. Дає чоловікам силу, жінкам плодючість (вибачите по-іншому сказати не можу). Створює хороший кокон, де і відбувається процес обміну енергіями. Причому, може створювати кокон не лише благотворних енергій, але і згубних для системи. Що дуже добре поєднується з руною Хагалаз в її руйнівному аспекті. Руна Інґваз – руна, яка прямо означає бога родючості Інга. Креслячи цю руну, ви звертаєтеся безпосередньо до сил світлого бога. Не потрібно забувати, що Інгваз – означає замкнуту самодостатню руну, де відбувається планомірний обмін енергіями. Тобто це середовище – де енергія перетікає з одного стану в інше і назад:

* Допомагає в праці, що творить, готує підгрунтя для такої праці. Допомагає завершити початі колись справи, але вимагає щоб людина підійшла до цієї справи з усією відповідальністю.

* Створює підгрунтя для хороших взаємин, готує клімат для них.

* Пробудження прихованих талантів людини, підтримка духовного зростання. Створює кокон навколо людини, живлячи її благотворними силами, рухаючи її по шляху розвитку.

* Зціляє жіноче безпліддя і чоловіче безсилля. Дуже добра в заклинальних формулах, спрямованих на відновлення сил і балансу організму. Відновлює енергетичну систему організму.

* Руна землі, земна стихія

* Корисна при накладенні закляття. Управління силою і закляттям. Корисна також, якщо ви хочете щоб процес придбав форму циклічності, тобто замикає ситуацію саму на себе. Ефект цікавий і корисний, оскільки Інгваз ще і живитиме цей процес своєю силою.

 

Dagaz (День). Руна дня. Дагаз втілює собою принцип: “Ніч пройшла і настає день”. Цей знак, як компас – вказує той напрямок, де повинен наступити сприятливий сонячний день, що несе радість і процвітання. Дагаз є принципом двонаправленности волі, виходячи з цього, можна сказати, що Дагаз виробляє прорив (настання дня) і зовні і внутрішньо. Прагнучи пізнати цю руну потрібно рухатися не центр її, а на зовнішні краї. Дагаз втілює собою процес отримання особистої і життєвої сили. Дуже потужна руна. Дагаз дуже корисна в ролі компаса, для того, щоб визначитися – яким чином потрібно рухатися. Вона ж допоможе визначити той день, коли слідує або можна проводити магічні операції:

* Трансформація темного, поганого періоду в житті в хороший, дозвіл криз і темних смуг життя. Також допомагає у фінансових питаннях у цій сфері Дагаз означатиме Фінансове благополуччя. Взагалі, все те, що стосується благополуччя – є Даґаз.

* Можна спробувати за допомогою Дагаз впливати на установки інших людей. У взаєминах її можна намагатися використовувати для зрушення і потужного прориву в стосунках. Вона підготує для цього підгрунтя, але за вас прорив робити не буде – працюєте самі.

* Здатна вказати людині правильний шлях в житті і допоможе прийняти вірне рішення у важкій ситуації. Дагаз можна використовувати як магічний компас, якщо потрібно зрозуміти – коли краще займатися магічними операціями.

* Надає життєву силу, руна життя

* Не використовується.

* Збільшує особисту силу мага.

 

Othala (Спадщина, огорожа). Огорожа предків. Отала є священною огорожею роду, яка не дає проникнути усередину негативним енергіям, і яка випромінює позитивні. В давнину дуже важливо було належати до роду або клану, оскільки ця приналежність являла собою запоруку виживання індивіда. Цей же знак є позначенням земельної ділянки, за принципом “це моє”. Ця руна – руна власності, приватної, якщо хочете. Руна дозволяє виділяти місце, створювати певну огорожу навколо людини виділяючи його світ окремо. На матеріальному рівні використовується для захисту власності. Використовується для допомоги в придбанні власності. Добре наносити руну Отала для охорони будинків від нечисті. Можна використовувати для об’єднання людей в групу, надаючи цій групі Силу. Отала – руна, що означає на мирському рівні, – нерухому власність (земельна ділянка, будинок і так далі). Вона ж відає захистом цього самого майна від посягань різних злодіїв і іншого відважного люду. На містичному рівні вона дає священну огорожу, що оберігає людину від негативної дії. Також Отала – є руною, яка пов’язана із спадщиною, точніше буде сказати – з родовою спадщиною:

* Захищає майно, відає справами спадку. Допомагає при вирішенні питань з нерухомому майном. Сприяє накопиченню матеріальних благ, але не сприяє накопичуванню.

* Стирання протиріччя між поколіннями. Допомагає зміцнити сім’ю, може допомогти об’єднати людей в колектив і налагодити відносини в цьому колективі.

* Не використовується.

* Для лікування спадкових хвороб.

* Не використовується.

* Створення об’єднуючого кола. Також, руна Отала являється потужним оберегом проти усілякого роду нечисті, причому діє вона чистіше Християнського хреста. Досить тільки накреслити її на притолоці при вході до будинку і не один злодій і не одна нечисть не пройдуть в будинок. А якщо нечисть є в будинку, то вона принаймні не заважатиме жити в цьому будинку.

 

Напишіть відгук