Групи рунічної магії

Слово «руна» походить від давньонорвезького «рун», що в перекладі означає «шепіт» або «секрет». В староанглійській це слово означало «таїнство», тому найбільш повно руни можна визначити, як «таємниця, розказана пошепки».
Руни – магічні та алфавітні знаки, що використовувалися народами Європи від Чорноморського узбережжя до далекої Гренландії. Руни висікали на каменях або вирізали на дереві, ними прикрашали зброю, посуд, різні предмети, писали заклинання над входом у будинок і на носах кораблів. З плином століть вигляд і значення рун змінювалося. Довгий час вони служили тільки для магічних цілей та гадання. Значення букв алфавіту руни придбали набагато пізніше, після вторгнення кельтів до Італії (IV ст. До н. Е..). Одні знаки були переосмислені, інші додані до наслідування знаків латинського листа. Треті так і не увійшли до алфавіту і для письма не використовувалися, їхнє значення залишилося чисто магічним і трималося в секреті від непосвячених.
Від кельтів рунна грамота перейшла до німецьких, а потім і до скандинавських племен. Знавці рун були магами і лікарями.
* Кожна руна мала своє власне ім’я і пов’язувалася з тим чи іншим божеством, предметом або явищем. При нанесенні зображення руни, йшло звернення безпосередньо до тієї сутності, яку руна позначала, щоб впливати на неї певним чином. Для посилення впливу ім’я руни вимовляли або виспівували в особливій пісні.
З приходом християнства рунічні алфавіти були визнані язичницькими і швидко витіснені з ужитку. А згодом майже повністю забуті. Лише в кінці XIX – початку XX століття відродився інтерес до рунам як до таємної спадщини древніх.
Існує два різні способи роботи з рунами – або заради власної вигоди і досягнення могутності, навіть за рахунок інших, або заради особистого розвитку в гармонії і рівновазі з силами природи.


Руни, розподілені по групах рунічної магії, мають такий вигляд:


Руни перемоги (Sigrunar) – FEHU, HAGALAZ, TIWAZ.
Руни пива (Olrunar) – URUZ, NAUDH, BERCANO.
Руни чаклування (Meginrunar) імовірно – THURISAZ, ISA, EHWAZ
Повивальні руни (Bjargrunar) – ANSUZ, JERA, MANNAZ
Руни прибою (Brimrunar) – RAIDHO, EIHWAZ, LAGUZ
Цілющі руни (Limrunar) – KANO, PERTH, INGWAZ
Руни мовлення (Malrunar) – GEBO, ALGIZ, DAGAZ
Руни думки (Hugrunar) – WUNJO, SOWULO, ODHAL

Тепер перейдемо до більш менш докладного викладу матеріалу за даними рунам.


Руни перемоги (Sigrunar) – FEHU, HAGALAZ, TIWAZ
Як випливає з назви цієї групи – ці руни призначені для одержання перемоги, досягнення успіху і благоденства. Подивившись на ці три руни, ви можете запитати: «Дозвольте, а Хагалаз яким чином приносить перемогу і добробут»? Відповідь досить таки простий. Перемоги можна досягти різними шляхами, перемогу можна виграти, навіть якщо навколо все буде зруйновано. Отже, розглянемо складові даної групи:
Руна Феху, як вже згадувалося раніше, відноситься виключно до світу матеріального, тому нерозумно її використовувати для духовних сфер, які є більш тонкими. Фіху це мобільна енергія і, багатство, що ми набуваємо, перебуває під владою цієї руни повністю. Підвищення матеріального рівня, статку – основне завдання цієї руни. Чим не перемога? Перемога над убогістю. Руна відповідає за гроші повністю і служить символом багатства і процвітання. Сама грошей не принесе, доведеться побігати і попрацювати, але контролювати процес заробітку буде. Феху, також концентрує енергію об’єкта в потрібне русло, застосовується при накладенні закляття – вважається, що вона відсилає закляття в Формативні сфери, що дозволяє втілити задум.
Хагалаз – руна, чиє значення в магії істотно відрізняється від значення в ворожінні. Якщо в ворожінні Хагалаз пророкує кризу, то в магії ця руна використовується для активного захисту і нападу. Хагалаз допомагає вибратися із ситуацій замкнутого кола, що безсумнівно розцінюється як перемога над власним самобичуванням. Ламає чужий магічний опір. Руйнує чужу магічну дію, пробиває щити. Зброя відплати і нападу. Також Хагалаз використовується як руна, що приносить удачу – саме цей факт бентежить багатьох початківців Руніком.
Теваз – руна перемоги. Але ця перемога дістається шляхом жертви. Воїна, Теваз – це руна військова, слід жертвувати всім, що у нього є, тільки в цьому випадку він досягне перемоги та слави, що йде слідом за нею. Як правило, використовується для відстоювання справедливості, для перемоги в будь-якому змаганні (справедливої перемоги). Для додання мужності, сили, впевненості в собі, волі (що також є запорукою успіху).
Є ще пара моментів, які багато дослідників не беруть до уваги: етимологія слова руна, і те, що в більш пізніх модифікаціях футарка руна Соул також відповідала за перемогу (SIG, SIGEL, SIGR).
 Якщо розглядати Речі Сігдріви в цілому, то можна побачити, що іноді слова «руна» замінюється на слово «знак» (stafur). У деяких місцях слово «руна» залишається.Руни пива (OLRunar) – URUZ, NAUDH, BERKANA
Насправді ця група рун – є вміння людини керувати своїми прихованими ресурсами. За легендою Егіль Скалагрімссон написав на розі руну Науд – і ріг розлетівся (пиття було отруєно). Зараз точно невідомо, що було насправді, але можна стверджувати, що Науд наприклад дуже непогано дозволяє людині знати свою міру в пияцтві (та й в усьому іншому). Уруз використовується для лікування і регенерації клітинних систем організму (медитація на цьому знаку дозволяє поліпшити самопочуття). Беркана – руна очисна, вона виводить шлаки з організму (не сама звичайно). Розглянемо основні властивості другої групи:
Уруз – невгамовна життєва сила. Сила вольового становлення. Ця руна відноситься як до фізичного плану, так і до плану духовному та магічного. Звичайно, основна функція Уруз – це лікування. Дає можливість самопізнання, відкриття внутрішніх резервів. Підвищує імунітет, надає життєві сили, сприятлива для спорту і фізичної роботи. Загалом Уруз – руна становлення волі.
Наутіз – руна, що допомагає здійснювати контроль не тільки над своїми бажаннями, а й над бажаннями інших. Тому цій руні надають іноді недобре значення не тільки в ворожінні але і в магії. Наутіз втілює те, що бажає маг, але вона ж може провокувати ще й бажання інших. Руна розвитку волі Дає сили для того, щоб досягти необхідного (але сама не наближає цілі). Позбавляє від залежностей, важкості помилок, помилкового боргу. Для надання стійкості, волі, тверезого розуму, самоконтролю. Для лікування алкогольної, тютюнової, наркотичної залежності, лікування отруєнь, похмілля, збереження тверезості розуму після випивки.
Беркана – руна, що позначає жіночі груди, богиню-матір. Ця руна відає ростом, але вона вкриває те, що росте, даючи захист і підтримку. Принцип Беркани – це турботлива, ніжна жінка, жінка-мати. Беркана відноситься також до розряду повивальних рун, що допомагають при вагітності і пологах. Зцілення інфекційних захворювань, видалення сторонніх об’єктів, зняття тютюнової алкогольної або нікотинової ломки. Допомога породілі. Зцілення нав’язливих ідей, параної.

 

Руни чаклування (MEGINRUNAR) – THURISAZ, ISA, EHWAZ
Інша назва цієї групи рун – Trollrunar, дослівно руни тролів. У футарка за це відповідає тільки руна Турісаз. Якщо брати таку саму розкладку на трійки, як і в попередніх прикладах, то можна припустити, що до цієї групи рун відносяться ще руни Isa, Ehwaz.
Руна Турісаз позначає Турса – давнього велетня, раса якого з’явилася ще задовго до богів. Це первісна сила дії, позбавлена усвідомлення. Спектр дії руни досить таки широкий від матеріального до магічного планів. Єдине, що треба сказати – з цією руною потрібно бути обережнішим. Єдиний аспект в плані це захист від псування, припинення ворожих чаклунських впливів. Зброя знищення і відплати.
Іса – руна льоду. Лід за повір’ями сіверян був дуже могутньою стихією. Лід міг бути одночасно небезпечний і міг принести благо. Треба розуміти, що надмірне вживання силою цієї руни може призвести до стагнації в усіх сферах життя. Магічний інгібітор, пригнічує дію будь-якого талісмана або закляття. Створення щитів. Універсальний засіб для придушення та блокування чужих впливів.
Еваз – уособлення коня Одіна Слейпнірі. Це принцип природного руху духу. Тому ця руна використовується в Духовних подорожах. Корисна вона також, якщо немає ніякого руху і треба зрушити процес з місця. Для трансформації ситуації, зсуву справ з мертвої точки. Як це іноді іменують – ситуативна магія. Допомагає в медитаціях, в подорожах по інших світах, тобто в т.зв. подорожах шаманів. Руна духовного розвитку та розвитку своїх магічних уявлень. Направляє енергію в потрібне русло, переносить дію закляття на інший об’єкт.
Варто відзначити, що дана група в принципі є результатом домислів, і на даний момент досить важко відновити початкове значення цієї групи.

 

Повивальні руни (Bjargrunar) – ANSUS, JERA, MANNAZ
Група повивальних рун представлена трьома рунами: Ansuz, Jera, Mannaz. Слід розуміти, що під народженням можна усвідомлювати не тільки народження фізичне, а й народження нової особистості (корекція психіки).
Ансуз – руна, яку важко віднести до повивальних в прямому сенсі, однак ця руна сприяє духовному розвитку, переходу на новий рівень. Означає зв’язок з божественними силами. Цю руну добре використовувати в магії мови, при здачі іспитів і при розвитку своїх здібностей. Сприяє справжній творчості, а також навчанню, розвиває пам’ять. Допомагає при прийнятті будь-якого рішення.
Jera – руна плідного процесу з отриманням результату. Результат цей буде залежати від того, скільки зусиль ви доклали для досягнення цілей. Більше того, ця руна означає процес циклічності часу, тобто вона буде працювати на отримання результату той період часу, який ви закладете в неї. У плані як повивальний руна Jera сприяє сприятливому процесу, хоча я б порадив жінкам носити руну Berkana для цілей захисту своєї майбутньої дитини, або руну Perth.
Манназ – це людина в загальному випадку. Руна людини, як єдиного психофізичного комплексу. Тобто якою ви собі уявляєте людину, викреслюючи руну Манназ, такою вона і буде позначена в цій руні. Манназ є також однією з повивальних рун і допомагає у справах, пов’язаних з народженням чого-небудь нового. Для посилення своїх розумових, а краще сказати – інтелектуальних здібностей Манназ підійде як не можна краще в поєднанні з Ансуз. Усуває суперечності між людьми, сприяє згуртованості колективу. Допомагає добитися – сприяє народження дитини. Виводить на новий рівень магічні здібності людини, символізує духовне зростання, посвята. Зняття вантажу минулого. Виводить на новий щабель мудрості, розсудливості, зміцнює дух. Дає повне усвідомлення істинності і хибності всього.

 

Руни прибою (Brimrunar) – RAIDHO, EIHWAZ, LAGUZ
Група рун прибою спочатку служить у матеріальному світі для вдалої дороги, усунення перешкод в дорозі. В інших планах ця трійка рун служить гарною підмогою в подорожі духу і швидше дані принципи використовували з однаковим успіхом і майстри гальдора і відьми, що практикували seidhr (Зейд).
Райдо – руна Шляху та руна дороги. Вона стосується всіх сфер, де потрібно пройти шлях, або ж відправитися у фізичну подорож, в останньому випадку вона служить – захисним бар’єром, який оберігає мандрівника. Для усунення перешкод, і забезпечення нормального ходу процесу. Зміна існуючого стану речей. Захист під час подорожі. Допомагає в медитативних подорожах, подорожах в інший світ або при духовному розвитку.
Ейваз – руна багатопланова і може використовуватися практично на будь-якому рівні діяльності. В давнину Ейваз вважалася однією з рун захисного характеру. Почасти це вірно, але оборона не є сутність цієї руни. Ейваз більше відноситься до рун, які використовувалися магами саме для своєї магічної діяльності – тобто розвитку і набуття нового знання. Ейваз – один із символів Світового Древа Іггдрасіль. Для отримання істинної мудрості, знань про світ. Дозволяє прослідкувати ситуацію цілком, встановити цілісну картину світу. Символ великого ясеня, застосовується для встановлення тонких зв’язків між світами, для прив’язування когось до чогось. Руна зв’язку. Цей зв’язок виражається в стиранні кордонів між світами.
Лагуз – руна жіноч. Означає потік або течію річки. Ця руна є шлях від підсвідомості до свідомості. Використовується для формування нового потоку подій і для управління будь-яким потоком. Добре використовувати руну Лагуз в любовних формулах або у формулах на посилення інтуїтивних здібностей.
Забезпечує таємне, приховане управління ситуацією, управління випадками, удачею. Дозволяє формувати подієвий потік або ж керувати таким потоком. За допомогою Лагуз можна спробувати розширити цей потік. Розвиває інтуїцію, передчуття. Дозволяє управляти сновидіннями. Використовується також для того, щоб дії мага були неочевидними, таємними. Маскує магічні дії.

 

Цілющі руни (Limrunar) – KENAZ, PERTH, INGWAZ
Дослівно перекладається як «руни тіла» або «знаки для тіла». Цю групу умовно можна визначити, як принципи роботи зі своєю фізичною оболонкою, роботою з енергетикою.
Кеназ руна вогню, що горить в будинку (вогнище, вівтар або вогонь кузні). Є руною втілення або руною розкриття. Лікування імпотенції. Поліпшення стану хворого, надання тонусу. Лікування психічних розладів. Руна вогню, вогняної стихії. Інше значення (пізніша) «виразка». Передбачалося, що цей знак можна використовувати однаково як для лікування хвороби, так і для насилання хвороби теж (поєднання Kenaz + Hagalaz).
Перт – руна таїнства народження через смерть. Іншим значенням руни є гральний камінчик, що дозволяє використовувати цю руну для закликання успіху під час азартних ігор. Перт – є руною магічної посвяти та переходу людини на рівень вищий, ніж вона коли-небудь займала. Це також можна віднести і до підвищення рівня енергії (заповнюємо ресурс енергії). Робота зі смертю, розуміння сенсу смерті в циклі свого фізичного існування. Зміна сприйняття своєї фізичної оболонки (зміна ставлення до свого тіла).
Руна Інгваз – руна, яка прямо позначає бога родючості Інга. Через цю руну, ви звертаєтеся безпосередньо до сил світлого бога. Не треба забувати, що Інгваз – позначає замкнуту самодостатню руну, де відбувається планомірний обмін енергіями. Тобто це середовище, в якому енергія перетікає з одного стану в інший і назад. Зцілює жіноче безпліддя і чоловіче безсилля. Дуже гарна в заклинальних формулах, спрямованих на відновлення сил і балансу організму. Відновлює енергетичну систему організму.

 

Руни мови (Malrunar) – GEBO, ELHAZ, DAGAZ
Гебо дослівно перекладається як «Дар». У контексті рунічної магії Гебо є дуже потужна руна для отримання удачі, і набуття партнерства. Єдине, що треба пам’ятати – Гебо вимагає від обдаровуваного бути щедрим. Поділись своєю удачею з іншими. При встановленні партнерських відносин Гебо встановлює рівноважні відносини, де партнери не можуть пригнічувати один одного. І якщо один з них не готовий до такого роду відносин, то всі зусилля Гебо можуть пройти даремно. Допомагає при чесних переговорах. Гармонізація відносин. Встановлення рівноважного партнерства.
Ельхаз – руна корисна при веденні переговорів, тому що дозволяє відчути, наприклад, що ваш опонент нещирий з вами. При взаємовідносинах дозволяє вибудувати їх таким чином, щоб люди, що називається відчували один одного. Дозволяє побачити будь-які стосунки без емоційного забарвлення, що дуже важливо, коли непотрібні емоції охоплюють нас.
Руна дня – Дагаз. Уособлює собою перехід від ночі до дня. Причому перехід відбувається на внутрішньому і на зовнішньому рівні. Дагаз дуже корисна в ролі компасу, для того, щоб визначитися – яким шляхом треба рухатися. Швидше за все, ця руна допомагає обирати стратегію ведення самих переговорів. Можна спробувати за допомогою Дагаз впливати на установки інших людей. У взаємовідносинах її можна спробувати використовувати для зрушення і потужного прориву у відносинах. Вона підготує для цього грунт, але за вас прорив робити не буде – працюйте самі.

 

Руни думки (Hugrunar) – WUNJO, SOULU, ODHAL
Здатність до розумового процесу, розвиток своїх розумових здібностей – основне завдання цієї групи рун. Тут розумовий процес розглядається, як здатність до продуктивного мислення, тобто з отриманням результату.
Вуньйо – руна радості та завершеності. Добре використовувати для встановлення хорошого психологічного клімату в колективі, дружньої атмосфери в сім’ї. Для творчості, натхнення. Просування по духовному шляху. Дозволяє знайти центральну позицію, коли всі події, що робляться видно як на долоні – сприяє гарному аналізу ситуації. Синтез – як результат аналітичної діяльності.
Совіло (Соул) – руна Сили, Сонця і могутності. Вона завжди уособлювала сонячну енергію, рух небесного світила, що дає життя всьому живому. Ця руна – знак цілісності й успіху. Бажано, якщо ви робите формулу, розташовувати її в кінці – як руну успіху, але можна і в будь-якій іншій позиції – все залежить від цілей. Для творчості, прозріння, натхнення. Вирішує складні проблеми. Розганяє туман навколо істини, викриває брехню.
Отала – руна, що позначає на мирському рівні – нерухому власність (земельну ділянку, будинок і т.д.). Вона ж відає захистом цього самого майна від посягань різних злодіїв і іншого лихого люду. На містичному рівні вона дає священну огорожу, що оберігає людину від негативного впливу. Також Отала – є руною, яка пов’язана зі спадщиною, точніше буде сказати – з родовою спадщиною. Стирання протиріччя між поколіннями. Допомагає зміцнити родину, може допомогти об’єднати людей в колектив і налагодити стосунки в цьому колективі. Руна швидше за все відповідає за розкриття родової пам’яті.

 

 

Напишіть відгук